Centrum pomocy

Potrzebujesz pomocy?

Podaj numer, a oddzwonimy do Ciebie.

Zapisz się do newslettera, aby otrzymać kod rabatowy.

Tor wyścigowy Legnica

Legnica

Wymiary toru

Długość: 2.50 km Szerokość: 40 m Nawierzchnia: asfalt

Dane kontaktowe

Tor Legnica
Aleja Rzeczpospolitej 116
Legnica 59-200

Tor Legnica przeszedł już do historii. Był zlokalizowany na terenie nieistniejącego już lotniska wojskowego w Legnicy. Kompleks składał się z toru samochodowo-motocyklowego o łącznej powierzchni 4000 m2, w tym toru głównego o wymiarach 1600 m x 40 m. Tor w Legnicy był położony po południowo-wschodniej stronie Legnicy. W czasach swej świetności przyciągał do siebie maniaków motoryzacyjnych, którzy przybywali na legnickie lotnisko w celu podszkolenia umiejętności za kółkiem, czy po prostu “wyszalenia się” na torze. Odbywały się tu także zawody Rally Sprint oraz zawody driftowania Drift Open.

Tor Legnica - zamknięty od 2015 r.

Tor wyścigowy w Legnicy mieścił się na terenie lotniska, które zostało formalnie zlikwidowane w 2015 roku i przekształcone w obszar inwestycyjny przeznaczony dla firm usługowych i produkcyjnych. Obecnie istnieje tam wiele obiektów handlowych, między innymi hipermarket i magazyny. Kierowcy korzystający niegdyś z toru w Legnicy mieli do dyspozycji nitkę o długości 1600 metrów i szerokości 40 metrów. Jako iż tor już nie istnieje, zapraszamy na pobliski tor wyścigowy - Wrocław Oleśnica.

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności