Centrum pomocy

Potrzebujesz pomocy?

Podaj numer, a oddzwonimy do Ciebie.

Zapisz się do newslettera, aby otrzymać kod rabatowy.

Tor wyścigowy Biała Podlaska

Biała Podlaska

Wymiary toru

Długość: 2.50 km Szerokość: 16 m Nawierzchnia: beton, asfalt, szuter

Dane kontaktowe

ul.Bielańska 66
21-500 Biała Podlaska

Tor Biała Podlaska jest położony na terenie byłego lotniska wojskowego w Białej Podlaskiej. Od Lublina dzielą go 124 kilometry, a od Warszawy 168. Dobra lokalizacja toru oraz duża powierzchnia obiektu sprawiają, że jest miejscem, w którym organizowane są liczne imprezy motoryzacyjne na szczeblu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. W ciągu ostatnich lat tor wyścigowy Biała Podlaska gościł wielu kierowców światowej klasy, którzy uczestniczyli w takich wydarzeniach, jak wyścigi, rajdy, czy Mistrzostwa Polski. Na terenie obiektu odbywają się też szkolenia z zakresu bezpiecznej jazdy, testy samochodów, zloty aut, treningi oraz wiele innych imprez motoryzacyjnych.

Tor Biała Podlaska - tor na terenie byłego lotniska

Tor w Białej Podlaskiej ma za sobą ciekawą historię. To właśnie tutaj w 2013 roku Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team pobił rekord prędkości w jeździe driftem, osiągając świetny wynik 217.79 km/h. Rok później, w sierpniu odbyła się impreza Battle Royale, czyli pierwsze w naszym kraju ME w Drag Racingu na dystansie 1 mili. Na torze wyścigowym Biała Podlaska realizowano też program telewizji TVN Turbo pod tytułem K2 Kierowców Dwóch. Nitka toru ma w zależności od konfiguracji długość od 2000 do 3500 m. Jej szerokość waha się od 12 do 16 metrów. Podczas wydarzeń motoryzacyjnych ustawiane są specjalne szykany, dzięki którym kierowcy mają do dyspozycji wiele ciekawych zakrętów i nawrotów.

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności