Centrum pomocy

Potrzebujesz pomocy?

Podaj numer, a oddzwonimy do Ciebie.

Zapisz się do newslettera, aby otrzymać kod rabatowy.

Tor wyścigowy Warszawa - Bemowo

Warszawa - Bemowo

Wymiary toru

Długość: 1.80 km Szerokość: 40 m Nawierzchnia: szuter i beton

Dane kontaktowe

Automobilklub Polski
Lotnisko Bemowo
ul. Powstańców Śląskich 127
01-355 Warszawa
tel. mobil. 500 095 991
dyrektor.ap@automobilklubpolski.pl

Tor Warszawa Bemowo jest zlokalizowany na płycie dawnego warszawskiego lotniska - Warszawa Babice. Lotnisko dysponuje betonową drogą startową o wymiarach 1301 m × 90 m, a także położonym równolegle do niej, pasem trawiastym o wymiarach 1000 m × 150 m. Na terenie obiektu organizowane są różne imprezy o charakterze sportowym, rekreacyjnym, społecznym i kulturalnym. Najbardziej znaną imprezą motoryzacyjną odbywającą się na torze wyścigowym Warszawa Bemowo jest Rajd Barbórka. W 2008 roku gościł tu nawet Robert Kubica, który wraz z zespołem BMW Sauber przygotował show Pit Lane Park. Do walki w wyścigu Master Race na początku września 2012 stanęli natomiast Krzysztof Hołowczyc, Leszek Kuzaj, Tomasz Kuchar i Maciej Oleksowicz.

Tor Warszawa Bemowo - warszawska arena wydarzeń motoryzacyjnych

Na Torze w Bemowie istnieje możliwość poprawy swoich umiejętności w zakresie techniki bezpiecznej jazdy. Tor z płytami poślizgowymi pozwala przekonać się o tym, jak auto zachowuje się podczas utraty przyczepności. Autodrom Bemowo posiada też symulatory dachowania i zderzenia. Sama nitka toru ma zgodnie z wytycznymi naszej firmy 1800 metrów długości oraz 40 metrów szerokości. Kierowcy mają do dyspozycji liczne zakręty o różnych kątach oraz długą prostą, która umożliwia rozwinięcie wyższych prędkości. Tor wyścigowy Bemowo jest areną wielu wydarzeń zrzeszających miłośników motoryzacji. Najsłynniejszą imprezą jest z pewnością Rajd Barbórka.

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności