🌸 Promocja z okazji Dnia Mamy! Zgarnij 15% rabatu na jazdę superautem! Wpisz w koszyku: SUPERMAMA 🏎️🔥 Prezent ważny 365 dni - podaruj emocje! 🎁 - Regulamin

Ile kosztuje Lamborghini?

Kategoria: ciekawostki

- 26 wrz 2019

Lamborghini to jedne z najdroższych samochodów na świecie. Ich ceny niekiedy powalają na kolana. Sprawdziliśmy, ile kosztuje najtańszy, a ile najdroższy model Lamborghini. Dowiedzieliśmy się też, czy mając milion złotych, będziesz mógł sobie pozwolić na nowy supersamochód z Sant’Agata Bolognese. Czytaj dalej, a dowiesz się, ile kosztuje Lambo.

Cena Lamborghini z salonu

cena lamborghini

Zakup auta klasy Lamborghini różni się od kupna typowego samochodu. Każdy egzemplarz jest dostarczany na indywidualne zamówienie. Auto powstaje w wersji dostosowanej do klienta dopiero po złożeniu przez niego zamówienia. W oficjalnych salonach Lamborghini można dopasować wszystkie opcje i skonfigurować swoje wymarzone Lambo pod własny gust. W Polsce salon Lamborghini znajduje się w Warszawie przy ulicy Połczyńskiej 120b.

Innym sposobem nabycia Lamborghini jest zamówienie danego modelu przez importera, który sprowadza tego typu auta. Także i tu można skonfigurować konkretny model, choć częściej na klientów czekają gotowe już opcje. Zdarza się, że importerzy sprzedają auta zupełnie nowe lub z bardzo niskim przebiegiem rzędu kilku tysięcy kilometrów.

Nowy Lamborghini Huracan - cena

lamborghini huracan cena

Lamborghini Huracan to następca niezwykle udanego i najpopularniejszego modelu z Sant-Agata Bolognese - Lamborghini Gallardo. Dostępne są modele Coupe i Spyder. Można wybierać pomiędzy autami z tylnym napędem oraz AWD.

lamborghini huracan

Ceny nowego Lamborghini Huracana wahają się w zależności od wersji od 1.200.000 zł do 1.780.000 (po uwzględnieniu akcyzy). Najtańsze są modele coupe z silnikami o mocy 579 KM z tylnym napędem. Najdroższa wersja to kabriolet Performante z napędem 4x4 i mocą 640 KM. W salonie można oczywiście zamówić jeszcze bogatsze wersje z personalizowanymi dodatkami, przez które cena Huracana może wzrosnąć jeszcze bardziej.

Nowe Lamborghini Aventador - cena

lamborghini aventador cena

fot. Lamborghini Aventador Genf 2018, Alexander Migl / wikimedia commons / cc by-sa 4.0

Aventador to arcydzieło motoryzacji. Łączy w sobie niesamowitą dynamikę z genialnym prowadzeniem i designem. Zastosowanie silnika V12 bez turbodoładowania jest ukłonem w stronę włoskiej tradycji. Do obecnej gamy Aventadorów należą wersje S (740 KM) oraz SVJ (770 KM). Oba są dostępne także w wersjach Roadster.

lamborghini aventador

fot. Lamborghini Aventador S Roadster Back IMG 0717, Alexander Migl / wikimedia commons / cc by-sa 4.0

Ile kosztuje nowy Lamborghini Aventador? Najtańsza wersja S coupe to wydatek rzędu 380.000 euro, co po doliczeniu akcyzy daje 1.950.000 złotych. Za Aventadora w wersji SVJ trzeba zapłacić od 2.600.000 do nawet 3.100.000 złotych (po akcyzie).

Nowy Lamborghini Urus - cena

lamborghini urus cena

fot. Lamborghini Urus 20180306 Genf 2018, Alexander Migl / wikimedia commons / cc by-sa 4.0

Lamborghini Urus jest jednym z najmocniejszych, o ile nie najmocniejszym SUV-em na świecie. To pierwszy model Lamborghini z nadwoziem tego typu. Okazuje się, że popyt na Urusa jest tak duży, iż na swój wymarzony egzemplarz z salonu trzeba czekać ponad rok. Bogacze pokochali go za piękny design, doskonałe wykończenie wnętrza, ogromną moc i przede wszystkim funkcjonalność. To auto, które bez problemu wjedzie na wyższy krawężnik, czego nie można powiedzieć o żadnym innym modelu Lambo.

lamborghini urus

fot. Lamborghini Urus 20180306 Genf 2018, Alexander Migl / wikimedia commons / cc by-sa 4.0

Pytanie więc brzmi, ile kosztuje nowe Lamborghini Urus? Ceny Urusa zaczynają się od 1.250.000 złotych, a kończą na 2.400.000 zł w limitowanych edycjach Mansory Venatus tworzonych na specjalne zamówienie. To jeden z najdroższych SUV-ów świata i z pewnością najpiękniejszych.

Nowe Lamborghini Centenario - cena

lamborghini centenario cena

fot. Norbert Aepli / wikimedia commons / cc by-sa 4.0

Nie da się kupić nowego Lamborghini Centenario, gdyż wszystkie 40 egzemplarzy zostało już sprzedanych. 20 coupe i 20 roadsterów stworzono na upamiętnienie setnych urodzin założyciela marki - Ferruccio Lamborghiniego. Auto rozwija 770 KM z silnika V12 o pojemności 6,5 litra. Centenario mogli kupić wyłącznie wybrani, stali klienci, którzy są związani z marką Lamborghini od wielu lat.

lamborghini centenario

fot. Norbert Aepli / wikimedia commons / cc by-sa 4.0

Cennik startował od 2,2 miliona euro, czyli około 9.700.000 złotych. Po doliczeniu akcyzy w Polsce wyniosłoby to 11.500.000 złotych. Lamborghini Centenario można było kupić w tym roku od dealera w Arabii Saudyjskiej, który wycenił je na 4.000.000 dolarów (16.000.000 zł bez uwzględnienia podatków).  To jeden z najdroższych samochodów świata. Za taką kwotę można by kupić 15 Lamborghini Huracan.

Nowe Lamborghini Sian FKP 37 - cena

lamborghini sian

fot. Alexander Migl / wikimedia commons / cc by-sa 4.0

Sian oznacza w bolońskim dialekcie piorun lub błyskawicę. Nazwa została wybrana ze względu na fakt, iż Sian jest pierwszym w historii Lamborghini z silnikiem elektrycznym, a właściwie hybrydowym. FKP to inicjały niedawno zmarłego Ferdynanda Karla Piecha - wnuka Ferdynanda Porsche urodzonego w 1937 roku.

lamborghini sian

fot. Alexander Migl / wikimedia commons / cc by-sa 4.0

Lamborghini Sian rozpędza się od 0 do 100 km/h w niecałe trzy sekundy za sprawą połączenia 6,5 litrowego silnika V12 o mocy 785 KM i elektrycznego o mocy… 34 KM. Łącznie Sian oferuje kierowcy aż 819 KM. Ile kosztuje Lamborghini Sian? Cena wynosi około 3.600.000 dolarów, co daje około 14.500.000, oczywiście bez podatku. Z jego kupnem nie ma co się jednak spieszyć, gdyż wszystkie 63 zaplanowane egzemplarze zostały już sprzedane.

Dlaczego samochody Lamborghini tak dużo kosztują i co wpływa na ich cenę?

Samochody Lamborghini nie są produkowane na masową skalę. Każdego roku powstaje mniej niż 6000 egzemplarzy tej marki, co oznacza, że firma musi utrzymywać wysokie ceny. Koszty projektu, produkcji, dystrybucji, płac i mnóstwa innych czynników rozkładają się na mniejszą liczbę sprzedanych aut, co oznacza, że producent musi utrzymywać wysoką cenę.

lamborghini aventador wnętrze

fot. Michi1308 / wikimedia commons / cc by 3.0

Na cenę Lamborghini wpływają koszty prac projektowych i zatrudnienia najlepszych inżynierów świata. To dzięki nim Lamborghini są tak nowoczesne, wydajne i szybkie. W autach z Sant’Agata Bolognese stosuje się egzotyczne materiały, tytan, rzadkie skóry, carbon i drewna, które kosztują krocie. Procesy ich wytwarzania są znacznie bardziej skomplikowane i wymagają bardzo wysokich umiejętności pracowników, którzy muszą być dobrze opłacani.

napis lamborghini

Wiele elementów Lamborghini jest w dużej mierze wykonywanych ręcznie. To tylko ułamek tego, co wpływa na ostateczną cenę samochodów Lamborghini. Ich perfekcyjność sprawia jednak, że każdego roku liczba chętnych na zakup przewyższa liczbę dostępnych egzemplarzy.

Marzysz o przejażdżce Lamborghini? Sprawdź nasze Lamborghini Gallardo na torze!

lamborghini

Chcesz zostać kierowcą sportowego auta na torze?

Powiązane: Ile kosztuje Ferrari?


Komentarze

Aron

2020-02-25

Jeszcze tylko 6 lat oszczędzania <3

Blog

Zużyty olej silnikowy - gdzie oddać? Jakie są kary za nieprawidłową utylizację?
Czym jest i jak działa immobilizer?
Chiński samochód BAIC - auto za mniej niż 80 tys. zł już w Polsce

Ranking Samochodów

KTM X-BOW
295 km/h
Lamborghini Gallardo
315 km/h
Ferrari F430
315 km/h

Kontakt