Jazda Toyota Celica ST 185 Carlos Sainz

  • Toyota Celica ST 185 Carlos Sainz
  • Toyota Celica ST 185 Carlos Sainz
  • Toyota Celica ST 185 Carlos Sainz
  • Toyota Celica ST 185 Carlos Sainz

Opis Auta

To auto ma w sobie więcej duszy niż większość nowoczesnych samochodów sportowych. Toyota Celica GT4 (ST185) w edycji Carlos Sainz powstała jedynie w 5000 egzemplarzy. Carlos Sainz to kierowca rajdowy Toyoty, który w 1992 roku odnotował cztery zwycięstwa w World Rally Championship i zdobył tym samym swój drugi tytuł WRC. W następnych latach Toyota sięgała na mistrzostwach po wiele nagród dla najlepszego producenta, głównie za sprawą genialnej Celiki GT4. Medale na Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata za kierownicą ST185 zdobywali także Juha Kankkunen, Didier Auriol oraz Krzysztof Hołowczyc.

Jazda rajdowym samochodem Toyotą Celicą ST185 Carlos Sainz daje możliwość wcielenia się w rolę prawdziwego kierowcy rajdowego. To najpopularniejszy samochód rajdowy Toyoty, który mogłoby z marszu wystartować w zawodach World Rally Championship. Napędza je turbodoładowany, dwulitrowy silnik o mocy 280 KM. Biorąc pod uwagę niewielką masę auta, można śmiało stwierdzić, że przejazd Toyotą Celica GT4 ST185 Carlos Sainz będzie ucztą dla maniaków prędkości. Celica przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,7 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 220 km/h. Napęd na cztery koła sprawia, że auto trzyma się drogi jak przyklejone. Manualna, pięciobiegowa skrzynia biegów zapewnia precyzyjną zmianę przełożeń i daje kierowcy pełną kontrolę nad zachowaniem silnika. Nie jest przypadkiem, że Toyota Celica GT4 ST185 zdobyła tak wiele tytułów WRC - po prostu świetnie jeździ!

Jeśli chcesz sprawić niespodziankę fanowi WRC, koniecznie zdecyduj się na wynajem Toyoty Celica ST185 Carlos Sainz na tor wyścigowy. To auto ze wspaniałą historią, a jego osiągi i precyzja prowadzenia robią wrażenie na każdym, kto zasiądzie w fotelu kierowcy. Zamów Voucher na przejazd na torze Toyotą Celicą GT4 i przekonaj się, dlaczego jest obiektem westchnień miłośników rajdów samochodowych.

Dane Techniczne

Toyota Celica ST 185 Carlos Sainz
Przyspieszenie: 4.7 s do 100 km/h
Prędkość max: 220 km/h
Moc: 280 KM
Waga: 1250 kg
Napęd: 4x4
Pojemność: 2.0 l
Skrzynia biegów: 5-biegowa

Blog

Chiński samochód BAIC - auto za mniej niż 80 tys. zł już w Polsce
Regeneracja alternatora - jaki jest koszt i czy warto?
Jak ozonować auto i ile to kosztuje?

Ranking Samochodów

KTM X-BOW
295 km/h
Lamborghini Gallardo
315 km/h
Ferrari F430
315 km/h

Kontakt