🌸 Promocja z okazji Dnia Mamy! Zgarnij 15% rabatu na jazdę superautem! Wpisz w koszyku: SUPERMAMA 🏎️🔥 Prezent ważny 365 dni - podaruj emocje! 🎁 - Regulamin

Jazda Nissan Skyline GTR

  • Nissan Skyline GTR

Opis Auta

Nissan Skyline GT-R


Jest mnóstwo osób, które uważają, że Nissan Skyline GT-R to wciąż najlepszy samochód sportowy świata. Napędzany podwójnym, rzędowym turbo i wyposażony w wyrafinowany napęd na cztery koła, ten samochód był marzeniem wielu entuzjastów motoryzacji. Pierwsza seria Skyline’ów pojawiła się w roku 1969, jednak prawdziwą sławę zdobył dopiero model zaprezentowany dwie dekady później - Skyline R32.

Przejażdżka Nissan Skyline R34


W naszym rankingu będziemy jednak mówić o R34. To auto, które pochodzi z czasów, gdy nie było jeszcze LED-owych świateł, nawigacja GPS nie istniała, a manualne skrzynie biegów górowały nad skomputeryzowanymi automatami. Był produkowany tylko przez trzy lata, a zdobył większą sławę niż niejeden “długodystansowiec”. Jego największymi konkurentami były takie maszyny jak Honda NSX, Mazda RX-7 czy Toyota Supra.

Każdy, kto myśli o Skylinie, z pewnością zna jego słynny niebieski kolor - nazywany Bayside Blue. Wielu kojarzy go z grami komputerowymi (“Gran Turismo”, a jeszcze więcej z filmem “Szybcy i Wściekli”.

Co ciekawe, Nissan Skyline R34 nie wyróżniał się spośród konkurencji mocą silnika. Ta oscylowała wokół 280 KM - z powodu umowy, jaką japońscy producenci samochodów zawarli z rządem. Moc można było w łatwy sposób zwiększyć, dzięki czemu Skyline GT-R stał się ulubieńcem tunerów. Dziś trudno o znalezienie Skyline’a, w którym nie dokonano żadnych modyfikacji.

Jazda - Nissan Skyline R34


Jak wygląda więc jazda tym cudem? Każdy maniak motoryzacji stwierdzi, że wyśmienicie. Biegi wchodzą gładko i krótko, a kierownica ma idealną wielkość i grubość. Może to brzmieć zabawnie, lecz to też jest ważne. Najlepsze w tym aucie jest to, jak bezpośrednio wszystko działa.

Mimo turbiny ciężko tu zauważyć turbodziurę. Silnik ma o wiele więcej wspólnego z “naturalnie oddychającymi” wersjami. Nissan Skyline GT-R to auto, które przypomina nam o tym, co straciliśmy w motoryzacji. Wyczucie sterowania, dokładna wiedza o tym, jak w danym momencie zachowują się koła oraz mechaniczna świadomość. To prawdziwe auto dla prawdziwego kierowcy - żwawe, wesołe i ekscytujące.

Dane Techniczne

Nissan Skyline GTR
Przyspieszenie: 5,5 s do 100 km/h
Prędkość max: 250 km/h
Moc: 280 KM
Waga: 1430 kg
Napęd: 4x4
Pojemność: 2,5 l
Skrzynia biegów: manualna

Blog

Zużyty olej silnikowy - gdzie oddać? Jakie są kary za nieprawidłową utylizację?
Czym jest i jak działa immobilizer?
Chiński samochód BAIC - auto za mniej niż 80 tys. zł już w Polsce

Ranking Samochodów

KTM X-BOW
295 km/h
Lamborghini Gallardo
315 km/h
Ferrari F430
315 km/h

Kontakt