Jazda Lotus 7

  • Lotus 7
  • Lotus 7
  • Lotus 7
  • Lotus 7

Opis Auta

Korzenie Lotusa Seven sięgają roku 1957 - to właśnie wtedy zaprojektował go Colin Chapman, założyciel marki. Przez wiele lat był uznawany za ucieleśnienie wizji Lotusa polegającej na oferowaniu imponujących osiągów przez zmniejszenie wagi oraz uproszczenie konstrukcji samochodów. W 1973 roku prawa do Lotusa Seven przejęła brytyjska marka Caterham i od tamtej pory tworzy znakomite, dwumiejscowe auta sportowe z otwartym dachem. Wygląd pojazdów nie zmienił się praktycznie wcale, gdyż Caterham pozostaje wierny oryginalnym wartościom Lotusa. Zmieniło się natomiast wszystko to, co odpowiada za świetne osiągi i genialne właściwości jezdne, a więc tak zwane “bebechy”.

Lotus Seven został stworzony do jazdy po torze wyścigowym. Już sam wygląd i konstrukcja przypominają bolid Formuły 1. Caterham 7 to auto wagi piórkowej - waży zaledwie 540 kilogramów. Przy takiej masie już najsłabsza, 80-konna wersja auta jeździ niezwykle żwawo i dynamicznie. Nasz Lotus 7 został natomiast wyposażony w potężną jednostkę o pojemności 2 litrów i mocy aż 240 KM. Tak mocny silnik w połączeniu z niewielką wagą sprawia, że auto przyspiesza do setki w zaledwie 4,7 sekundy. Otwarta konstrukcja powoduje, że podczas jazdy Lotusem 7 poczujesz nie tylko prędkość, lecz także ogromny pęd wiatru. Auto jest niewygodne, ciasne i głośne, aczkolwiek zapewnia genialne emocje na torze. Jest naszym absolutnym ulubieńcem!

Tak jak w przypadku każdego ultralekkiego samochodu, Caterham 7 współpracuje z kierowcą zupełnie inaczej niż duże i mocne auta sportowe. Niewspomagany układ kierowniczy oznacza, iż informacje z kół są błyskawicznie przekazywane z powrotem na dłonie. Umiejscowienie foteli tuż nad tylną osią powoduje, że będziesz mógł błyskawicznie zareagować na każdy ślizg i ruch oraz poczuć każdą nierówność na drodze. Przejazd Lotusem Seven po torze to niezwykła frajda dla każdego miłośnika ekstremalnie szybkiej jazdy. Możesz przejechać się nim jako kierowca lub zasiąść w fotelu pasażera i cieszyć się prędkością oraz pędem wiatru. Jazda na torze Caterhamem Seven będzie też wspaniałym pomysłem na prezent motoryzacyjny.

Dane Techniczne

Lotus 7
Przyspieszenie: 4.7 s do 100 km/h
Prędkość max: 280 km/h
Moc: 240 KM
Waga: 540 kg
Napęd: tył
Pojemność: 2.0 l
Skrzynia biegów: 6-biegowa

Blog

Najlepsze samochody hybrydowe w 2021 roku
Ferrari LaFerrari - najlepsze Ferrari w historii?
Hamowanie silnikiem - czym jest i jak to się robi?

Ranking Samochodów

KTM X-BOW
295 KM
Lamborghini Gallardo
315 KM
Ferrari F430
315 KM

Kontakt

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności