Jazda Dodge Viper

  • Dodge Viper
  • Dodge Viper
  • Dodge Viper

Opis Auta

Chyba każdy chłopiec miał kiedyś Dodge’a Vipera w swojej kolekcji resoraków. Plakat z Viperem wisiał w pokoju niejednego młodego fana motoryzacji - dla wielu z nas był po prostu samochodem bohaterem. Występował w filmach sensacyjnych, będąc uosobieniem emocji związanych z szybkimi samochodami. To prawdziwy amerykański “muscle car”. A w USA jak wiadomo, im większe, tym lepsze. Właśnie z tego powodu sercem Vipera stał się silnik o monstrualnej pojemności 8,3 litra, nie do pomyślenia dla europejskich producentów.

Oprócz osobliwej koncepcji wielkości, Amerykanie mają też wyjątkowe spojrzenie na design. Podczas gdy większość producentów projektuje najpierw coupé, a o tym, jak stworzyć kabriolet myśli dopiero później, Dodge przyjął inną strategię - zbudował auto bez dachu i zaczął się zastanawiać, jak przerobić je na coupé. Wyszło jednak świetnie, bo w rezultacie powstał potężny i imponujący sportowy wóz. O dziwo jednak Dodge Viper jest krótszy i węższy niż jakiekolwiek Ferrari. Wygląda masywniej głównie za sprawą tego, iż Amerykanie nie znają znaczenia słowa “smukły”. Wrażenie wielkości ustępuje jednak po zajęciu miejsca za kółkiem kierownicy - auto staje się wtedy wąskie i długie. Jazda Dodgem Viperem jest niezwykła za sprawą umiejscowienia foteli bardzo blisko tylnej osi. Kierowca siedzi tuż nad tylnymi kołami, dzięki czemu idealnie odczuwa to, jak zachowuje się napędzany na tył Viper.

Silnik Dodge’a Vipera to coś dla prawdziwych koneserów mocy i hałasu. Nie odpalaj go, jeśli boli cię głowa! Ekstremalna liczba koni mechanicznych - aż 608, bulgocze już na biegu jałowym, a na wyższych obrotach wydaje z siebie przeszywający ryk. Przejazd Dodgem Viperem po torze wyścigowym zapewni ci potężną dawkę adrenaliny oraz naładuje pozytywnymi emocjami na cały tydzień. Sprawdź, jak przyspiesza do setki i poprowadź amerykańską wyścigówkę z 8,3-litrowym silnikiem! Wynajem Dodge’a Vipera na tor wyścigowy możesz też ufundować najbliższym - mężowi, tacie czy bratu. Z takiego prezentu ucieszy się też z pewnością płeć piękna, a w szczególności miłośniczki szybkich i mocnych samochodów!

Ważność - realizacja

Aby zrealizować Voucher, zarezerwuj termin na wybranym przez siebie torze. Jeśli chcesz usiąść jako kierowca, musisz mieć ważne prawo jazdy. Nie ukończyłeś 18 roku życia? Jeśli masz min. 150 cm wzrostu, możesz przejechać się jako pasażer po wyrażeniu zgody przez opiekuna prawnego (podpisywanej na torze w dniu eventu).

Czas trwania przejazdu

Na czas przejazdu wpływają: długość nitki toru, liczba zakupionych okrążeń oraz styl jazdy i umiejętności kierowcy. Przed każdą jazdą odbywa się krótkie szkolenie z zakresu bezpieczeństwa, obsługi auta i specyfikacji danego toru.

Lokalizacja

Zarezerwuj termin na jazdę po jednym z kilkunastu torów wyścigowych w całej Polsce. Zdecyduj się na tor znajdujący się najbliżej Ciebie lub ten, który zapewni Ci najlepsze wrażenia podczas przejażdżki.

W co się ubrać?

Ubierz się tak, aby było ci wygodnie!

Pogoda

W przypadku wystąpienia warunków atmosferycznych istotnie wpływających na bezpieczeństwo jazdy, zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu realizacji Vouchera.

Osoby towarzyszące

Wstęp na nasze eventy jest wolny i darmowy dla każdego. Zabierz rodzinę i przyjaciół, aby razem przeżywać motoryzacyjne emocje. Możecie robić zdjęcia i nagrywać filmy!

Dane Techniczne

Dodge Viper
Przyspieszenie: 3.9 s do 100 km/h
Prędkość max: 325 km/h
Moc: 608 KM
Waga: 1580 kg
Napęd: tył
Pojemność: 8.4 l
Skrzynia biegów: manualna

Opinie

Dodaj Opinię

Blog

BMW i8 z 2020 roku - bawarski supercar - test samochodu
Samochód używany dla kobiety - przegląd najciekawszych modeli
KJS - poradnik dla kierowców, którzy chcą się ścigać!

Ranking Samochodów

KTM X-BOW
295 KM
Lamborghini Gallardo
315 KM
Ferrari F430
315 KM

Kontakt

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności