Ferrari-luksusowe samochody świata

Kategoria: Historia motoryzacji

Ferrari to włoski producent luksusowych samochodów sportowych z siedzibą w Maranello. Założony przez Enzo Ferrari w 1939 roku z działu wyścigowego Alfa Romeo jako Auto Avio Costruzioni, firma zbudowała swój pierwszy samochód w 1940 roku. Jednak początek firmy jako producenta samochodów jest zwykle uznawany w 1947 roku, kiedy został ukończony pierwszy samochód z badanym Ferrari .

W 2014 r. Ferrari została oceniona na najpotężniejszą markę świata przez Brand Finance. Stało się najdroższym samochodem w historii, ustanawiając rekordową cenę sprzedaży na poziomie 70 milionów dolarów. 

W swojej historii firma została zauważona ze względu na ciągły udział w wyścigach, zwłaszcza w Formule 1, gdzie jest najstarszą i najbardziej utytułowaną drużyną wyścigową. Samochody  Ferrari są powszechnie postrzegane jako symbol prędkości, luksusu i bogactwa. Jednym słowem jazda Ferrari to luksus. 

NASZE FERRARI F430

Ferrari F430 jest jak większość samochodów wyprodukowanych przez Ferrari. Został zaprojektowany tak, aby działał szybko i zdecydowanie. Przejażdżka samochodem wyścigowym moze być idealnym prezentem dla bliskiej nam osoby. Od  zawsze przyciąga uwagę praktycznie każdego. W czasie w którym był produkowany, od 2004 do 2009 roku stał się jednym z najbardziej płodnych samochodów, jakie kiedykolwiek wyprodukowała firma. Zaprojektowany, aby zastąpić Ferrari 360, wykonał znakomitą pracę jako jeden z najlepszych samochodów na świecie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rzeczach bardziej specyficznych dla tego samochodu, wszystko, co musisz zrobić, to czytać dale. Jazda sportowym samochodem Ferrari F430 https://devil-cars.pl/samochody/ferrari-f430 na pewno przyniesie wiele wrażeń i wspomnień.

W tym konkretnym przypadku nie zobaczysz samochodu z podziałem na lata modelowe, ale zamiast tego na konkretny wariant F430. Ma to więcej sensu, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę fakt, że samochód był produkowany tylko przez pięć lat. Nie było zbyt wiele czasu, aby dokonać wielu zmian w standardowym modelu samochodu, ale było kilka innych wariantów, które zostały wyprodukowane dodatkowo.

Ferrari F430 - doskonałe osiągi

Każdy cal samochodu zainspirowany został badaniami inżynierskimi przeprowadzonymi w Ferrari's Gestione Sportiva F1 Racing Division. Rezultatem jest wysoce innowacyjny projekt, charakteryzujący się najnowocześniejszymi technologiami udoskonalonymi do zastosowania w samochodach drogowych. Dlatego tory wyścigowe w Polsce świetnie nadaja na przejazd Ferrari https://devil-cars.pl/tor 

Lekki, kompaktowy silnik o pojemności 4308 cm3, który nadaje samochodowi swoją nazwę, jest zupełnie nowy; ma moc 490 KM i zapewnia moc wyjściową 114 KM / l oraz moment obrotowy 465 Nm. Nie trzeba dodawać, że osiągi są znakomite: przyspieszenie od zera do 100 km / h w cztery sekundy i maksymalna prędkość ponad 315 km / h.

Na każdym obszarze tego najnowszego samochodu "Prancing Horse" wpłynęła formuła 1. Na przykład w samochodzie zastosowano układ hamulcowy z tarczami ceramicznymi. Tarcze oferują doskonałą siłę hamowania i zapewniają kierowcy satysfakcjonujące poczucie pełnej kontroli nad pojazdem nawet w najbardziej wymagających sytuacjach. Aerodynamika F430 jest także wysoce innowacyjna w przypadku samochodu drogowego: jej kształt został udoskonalony, aby generować strumienie powietrza, aby zwiększyć siłę dociskającą i poprawić chłodzenie. Każdy ostatni element tego Ferrari został udoskonalony, aby zapewnić wyjątkową wydajność i przyjemność z jazdy.

Stworzony przez Pininfarinę we współpracy z Szefem Projektów Ferrari, F430 został zainspirowany wyjątkową inżynierią samochodu i Formułą 1. F430, charakteryzujący się dwoma charakterystycznymi wlotami powietrza, czerpie inspirację z Ferrari 156 F1

Doskonały design Ferrari Enzo

Enzo Ferrari było inspiracją dla dużej części tylnej stylizacji nowego F430, a skrupulatne aerodynamiczne szczegóły Ferrari znalazły odzwierciedlenie w konstrukcji noldera wbudowanego w pokrywę silnika i nowego tylnego dyfuzora zintegrowanego z zderzakiem, który może pochwalić się pochodne wymiary. Ekstremalna troska została również poświęcona projektowaniu szczegółów zewnętrznych. Lusterka boczne mają teraz specjalnie wyprofilowane podwójne ramiona mocujące, które kierują powietrze do wlotów silnika, a nazwa F430 została wytłoczona z tyłu bocznego lusterka kierowcy. Nawet wykończenie komory silnika jest dziełem sztuki pod względem charakterystycznego kształtu i materiałów.

 


Komentarze

Blog

Najlepsze samochody z silnikiem V12
Skrzynia DSG - zalety, trwałość, awarie, koszty naprawy + jak kupić auto z DSG
Najlepsze sleepery - 10 aut, których wygląd nie zdradza świetnych osiągów!

Ranking Samochodów

KTM X-BOW
295 KM
Lamborghini Gallardo
315 KM
Ferrari F430
315 KM

Kontakt

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności